Promocje
ECOSUN 650W GLASS
ECOSUN 650W GLASS
1 476,00 zł 1 230,00 zł
szt.
PROMIENNIK ECOSUN 325 GM LUSTRO
PROMIENNIK ECOSUN 325 GM LUSTRO
1 200,00 zł 1 000,00 zł
szt.
PROMIENNIK ECOSUN 650 GM LUSTRO
PROMIENNIK ECOSUN 650 GM LUSTRO
1 800,00 zł 1 620,00 zł
szt.
PROMIENNIK SZKLANY ZE ZDJĘCIEM 325 GHO
PROMIENNIK SZKLANY ZE ZDJĘCIEM 325 GHO
1 402,80 zł 1 119,00 zł
szt.
PROMIENNIK SZKLANY ZE ZDJĘCIEM 650 GHO
PROMIENNIK SZKLANY ZE ZDJĘCIEM 650 GHO
2 064,00 zł 1 620,00 zł
szt.
Regulatory temperatury Flash 25800
Regulatory temperatury Flash 25800
85,00 zł 77,00 zł
szt.
ECOSUN 325W GLASS
ECOSUN 325W GLASS
960,00 zł 800,00 zł
szt.
PROMIENNIK RĘCZNIE MALOWANY W FORMIE OBRAZU 650 HO
PROMIENNIK RĘCZNIE MALOWANY W FORMIE OBRAZU 650 HO
1 137,00 zł 1 087,00 zł
szt.

Darmowa dostawa

WYCENA URZADZEŃ GRATIS

NASZA GWARANCJA

WYKONAMY DLA CIEBIE DOWOLNE KOLORY I WYMIARY

MASZ PYTANIA ?

ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS

 

tel. +48 91 422 65 87

tel./fax: +48 91 422 08 95

email: office@rotal.pl

 

PRACUJEMY OD PN. - PT.

 

W GODZ. 8-17

 

ZAPRASZAMY!

Dobór mocy promienników GRATIS

Prześlij nam rzuty mieszkania a wykonamy dla Ciebie projekt i wycenę za darmo, wystarczą odręcznie wyrysowane pomieszczenia z wymiarami które wyślesz nam na: office@rotal.pl

 

 

Jak wyliczyć i dobrać moc promienników i zarazem koszt całej instalacji. C.O

Wyliczenie jest takie same jak w przy każdym innym centralnym ogrzewaniu jakiegokolwiek obiektu. Kiedy kupują państwo dokumentację architektoniczną budynku to obowiązkiem architekta jest teoretycznie udowodnić że będzie to obiekt ciepły ,,z dobrych materiałów nośnych i izolacyjno – termicznych “. Powinien on to wyliczyć ręcznie lub za pomocą programu komputerowego i podać ile energii z jakiegokolwiek źródła trzeba dostarczyć przy np. (-20st.C) na zewnątrz i np.(+18st.C) wewnątrz dla całego budynku lub poszczególnych pomieszczeń. Za to Państwo płacicie kupując wcale nie tanią dokumentację – chyba że kupujecie (wizję architektoniczną). Architekt dobiera wam z dużą rezerwą jedno z ogrzewań tradycyjnych z obłożeniem mocy około 100 W/m2 . Mając te średnie W/m2 mnożycie Państwo przez powierzchnie grzewczą (m2) wychodzi ilość energii (kW) dla domu które trzeba dostarczyć np. zimą dla C.O z tego źródła ciepła (kotła, pompy ciepła ,węzła, elektryczności itd. ). O ciepłej wodzie doradzamy na innych stronach – KOLEKTORY SŁONECZNE.

 

 

Porównanie ogrzewania tradycyjnego oraz ogrzewania promiennikowego

 

 

Znając stratę ciepła W/m2 możecie sprawdzić dla jakich materiałów izolacyjnych (w Waszym domu) zostało to oby uczciwie wyliczone i dojdziecie do wniosku, że jeżeli zwiększycie grubość izolacji lub zmienicie ją na lepszą dla ścian zewnętrznych i jako warunek podstawowy zminimalizujecie infiltrację pionową przez ocieplenie dachu (jego krokwi) do min. chociażby 30 cm i przeprowadzicie kilka tanich przeróbek to okazuje się że centralne ogrzewanie trzeba włączać lub samo się włączy np. przy – 5 st. C. Zamiast wydać teraz (a mamy takie sygnały) około 250 zł/m2 za instalację C.O. tradycyjną (wodną) z gazu, oleju, a co dopiero gruntowej pompy ciepła to rozglądniecie się za tańszym systemem lub kilkoma oddzielnymi jednocześnie – patrz dalej DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

 

 

PROMIENNIKI ECOSUN 

Nasz system elektryczny Promiennikowy ECOSUN jest oparty na 300 i 600 wat-owych promiennikach, które są w formie białych płyt najlepiej umieszczonych na suficie, co nie znaczy że nie mogą być tradycyjnie pod oknami (ale nie mogą być zasłonięte firaną lub meblami). Mogą one także być w formie obrazów na ścianach – zaprezentowane na następnej stronie.

Będzie to koszt średnio za 1 kW naszych promienników około 900 zł brutto – zapytaj o ceny promienników poprzez e-mail , do tego dochodzi koszt regulatora na każde pomieszczenie około 74 zł, no i montaż który z naszych doświadczeń nie przekracza 20% kosztów urządzeń i który najtaniej jest prowadzić równolegle z pozostałą instalacją elektryczną w domu. Ogrzewanie nasze promiennikowe (nie koniecznie elektryczne, gdyż potrafimy zaproponować Państwu promienniki wodne) potrzebuje 30 % mniej mocy (kilowatów) aniżeli tradycyjne konwektorowe (z surowców energetycznych czy elektryczności) to oszczędność prądu i pieniędzy a zysk na cieple w domu.

 

OSZCZĘDNOŚĆ GWARANTOWANA – zobacz na przykładzie 
Po 18-stu latach znamy koszty eksploatacyjne i opinie o naszym systemie w szczecińskim budownictwie komunalnym (poniemieckim) ale i całym kraju gdzie były montowane nasze promienniki ECOSUN.

 

 

Budynki zabytkowe

Są to najczęściej budynki zabytkowe (secesyjne) bez izolacji zewnętrznej ścian, stropów i dachu – tylko wymienione okna to np. w mieszkaniu na ostatnim piętrze 60 m2 dla trzech osób oświetlenie, sprzęt AGD i nasze ogrzewanie kosztuje zimą średnio 250 zł /miesięcznie. Gotowanie i ciepła woda jest na gazie. Latem opłaty miesięcznie za elektryczność na poziomie 100zł. Czyli na ogrzewanie wypada 150 zł za miesiąc zimowy. 150 zł /60m2 =2,7 zł /m2 miesięcznie . Płacąc za 1 kWh brutto 0,40 zł * 2,7/0,40 = 6.75 kWh/m2 miesięcznie. Jest to koszt bezpośredniego ogrzewania z promiennika w danym pomieszczeniu. W przypadku innego ogrzewania, np. gazowego sprawność jest niższa o około 30%, gdyż np. ten gaz o danej kaloryczności spalany jest daleko w kotle, a ciepło trzeba przetransportować rurami do grzejników konwekcyjnych i dopiero od nich ogrzać powietrze, które od razu unosi się pod sufit. Gdy tymczasem ciepło w postaci promieniowania ogrzewa bezpośrednio również i z góry przegrody budowlane, meble i osoby przebywające w pomieszczeniu. Od nagrzanych przegród i przedmiotów wtórnie ogrzewa się powietrze.

 

Budynki Nowe

W nowych budynkach jednorodzinnych wyposażanych przez nas, gdzie nasze ogrzewanie elektryczne, jako podstawowe ma jeszcze wsparcie ciepłem z innych źródeł takich jak: kominek, rekuperację z pompy ciepła, słońce, to te koszty przypadające na tylko elektryczne ogrzewanie są jeszcze mniejsze. W takich obiektach koszt całkowity na centralne ogrzewanie promiennikowe, ciepłą wodę użytkową, drzewo do kominka, oświetlenie, sprzęt AGD oscylują między 10 a 15 zł/m2 rocznie.

Jak widać jest to najtańszy nowoczesny system grzewczy, w brew szkodliwej propagandzie, jaką robią publikatory krajowe i zagraniczne (pseudo–branżowe) o drogim elektrycznym ogrzewaniu. Prawdą jest (chociaż nie zawsze), że tradycyjne ogrzewanie elektryczne np. kablowe, akumulacyjne, konwektorowe, nadmuchowe i inne ogrzewające pośrednio powietrze jest drogim systemem, ale mówimy o nowoczesnych promiennikach.

 

PORADY FACHOWCÓW

Ogrzewanie promiennikowe nasze nie należy wyłączać w okresie grzewczym. Jednoczesność pracy jest 60 % i jeżeli podniesie się temperatura w pomieszczeniu od ilości ludzi, pracy, innych źródeł ciepła (patrz DOM ENERGOOSZCZĘDNY) to automatycznie wyłącza się nasz system ECOSUN – sterowany za pomocą regulatorów temperatury które ustawiamy wedle woli i zapotrzebowania.  

 

Propozycja rozmieszczenie promiennika i sterownika

promiennik nie wieszamy naprzeciwko okna, drzwi aby ciepło nie uciekało

 

 

W dużych wysokich pomieszczeniach zalecamy stworzyć ruch ciepłych cząsteczek powietrza z pod sufitu za pomocą mieszaczy wielołopatkowych które montujemy na suficie sprowadzając ciepłe powietrze spowrotem na dół ogrzewanego pomieszczenia.

Cena grzania obniży się o jakieś 30%, a temperatura podniesie się o 3 st. C.

Pamiętajcie Państwo – elektryczność będzie zawsze w przeciwieństwie do wielu innych surowców, a ewentualne domy wybudowane przez Was i wyposażone w te wątpliwe surowce – mogą w przyszłości sprawić kłopoty Waszym potomnym.

Przyszłość i tak będzie należała do elektryczności, a ogrzewanie będzie bezpośrednie elektryczne. Kontynuowanie od tylu lat (od 1716r.) tradycyjnego ogrzewania, które w dobrze już izolawanych domach ogrzewa powietrze byłoby w dalszym ciągu wielce nieekonomiczne i nieekologiczne. Proszę dodać do tego koszty tzw. “ciągnione” na wyprodukowanie wszelkich kotłów, rur i zaworów obecnych systemów. Należy ogrzewać nie powietrze w domu, a jedynie jego twarde molekuły tzn : przegrody, przedmioty i ludzi – tak jak dzieje się to w przyrodzie gdy wschodzi słońce – szczególnie latem.

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl